Siirry sisältöön

Uusi sijoitusasunto vai vanhojen remontit, kumpi nyt? – Tiistaiaudio #194

23/11/2021
Harri Huru Ostan Asuntoja

Aamulla tuli tosi hyvä kysymys ja pohdin sitä ihan tuoreeltaan.

Kysymys kuuluu, ostaako nykyisessä kuumassa myyjän markkinatilanteessa jo säästetyllä omarahoitusosuudella uusi sijoitusasunto salkkuun vai remontoida säästetyllä rahalla mieluummin vanhoja jo omistettuja kohteita? Lähtöoletuksena siis, että molempia ei voi tehdä samaan aikaan ja toisen tekemällä toisen tekeminen siirtyy eteenpäin tulevaisuuteen.

Voisiko olla mahdollista, että pystyisi tekemään molemmat?


Ole tarkkana asuntosijoittaja – inflaatiouutisoinnin 2 linjaa – Blogi #281

Mitä nyt ajattelet osta ja pidä -asuntosijoittamisen riskeistä? – Tiistaiaudio #193


Kiitos Ostan Asuntoja -sisällön mahdollistavalle sponsorille:

Asuntosalkunrakentaja.fi

Asuntosalkunrakentaja.fi on asuntosijoittajille tarkoitettu sivusto, jossa voit tankata tietoa asuntosijoittamisella vaurastumisesta sekä artikkeleista että ladattavasta E-kirjasta. Voit myös liittyä sisäpiiriin, jota kautta pääset käsiksi hyviin sijoitussuntoihin alle markkinahintojen. Tutustu sivustoon Asuntosalkunrakentaja.fi

Etukäteisvinkit uusista kohteista saa seuraamalla Asuntosalkunrakentajia Twitterissä tai Facebookissa.

UUTTA Asuntosalkunrakentaja.fi Blogista: Sijoitusasunnon remontoinnin ABC

Pekka “Asuntosalkunrakentaja” Väänänen osa 1 – Ostan Asuntoja Podcast #24


Tiistaiaudion kuuntelumestat:

Ostan Asuntoja YouTube -kanavan voi tilata tästä

Ostan Asuntoja Podcastin voi tilata tästä

Ostan Asuntoja Tiistaiaudio löytyy myös Audiblen ja YouTuben kautta sekä Supla– ja Podit-palveluista


Asuntosijoittamisen lumipalloefekti -ekirja löytyy nyt ainakin Suomalaisen verkkokaupastaAdlibriksestä ja booky.fi:stä ja kovakantinen kirjan nettisivuilta. Äänikirja on nyt työn alla!

B-Luokan Asuntosijoittaja YouTube -kanavallaan: BRRRR Strategia Case – Lumipalloefekti käytännössä

Asuntosijoittamisen lumipalloefekti – Taloushaukan kirja-arvio ja alkua luettuna – Ostan Asuntoja Podcast #169

Lue Lavitaebella -blogista kirjan arvostelu

Lue Asuntoasiaa.fi Suvi Schwabin arvio kirjasta

Saa kommentoida

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: